.........

Η χορηγία ή δωρεά είναι οποιαδήποτε προσφορά προς τη βιβλιοθήκη του σχολείου μας, με στόχο την ολοκλήρωση των σκοπών της βιβλιοθήκης, έτσι όπως αυτές εκφράζονται στο ανάλογο εδάφιο.

Μπορείτε να προσφέρετε : χρηματικό ποσό, έντυπο υλικό όπως βιβλία - συνδρομές περιοδικών (με την προϋπόθεση να συμπεριλαμβάνονται στο βασικό κατάλογο του ΥΠΕΠΘ), μη έντυπο υλικό όπως βιντεοκασέτες & cd-rom, εξοπλισμό Η/Υ, περιφερειακά Η/Υ, εξοπλισμό παρουσιάσεων.

Εμείς, μέσα στα πλαίσια του δημόσιου βίου, θα σας φιλοξενήσουμε στην ιστοσελίδα μας, στη θέση των ΧΟΡΗΓΩΝ, γράφοντας την προσφορά σας προς τη βιβλιοθήκη μας.

Στη περίπτωση της χρηματικής καταβολής, θα σας δώσουμε απόδειξη και βεβαίωση αποδοχής της δωρεάς έτσι ώστε το ποσό να εκπέσει από το φορολογητέο εισόδημα σας.

ΔΩΡΗΤΕΣ ΜΑΣ

Δωρεά 2001:

• "Γνωρίστε τα σπορ" (σειρά 15 βιντεοκασετών)
  • "Ο ελληνικός αθλητισμός 1896-1996" (δίτομο λεύκωμα)

Δωρεά 2001:

• Παρουσίαση εμβλήματος Ολυμπιακών Αγώνων ΑΘΗΝΑ 2004 (έντυπο υλικό + βιντεοκασέτα)
  • Περιοδικό Athens.04
  • Athens 2004 Olympic News (περιοδική έκδοση)

Δωρεά 2001:

• Μαγνητοσκοπημένο υλικό σε 4 βιντεοκασέτες VHS με θέματα : "Ο θησαυρός του Νέστου", "Ζωή γεμάτη φως", "Περί λιγνίτη", "Αιολική ενέργεια"
  • "S.O.S ενέργεια" cd-rom πολυμέσων (2 αντίτυπα).
  • "Υγροβιότοποι της ΔΕΗ", έντυπη υλικό, εκδόσεις Καστανιώτη (2 αντίτυπα).
  • "Λιγνιτορύγχοι" του Νίκου Οικονομόπουλου, εκδόσεις Ινδικτος.
  • "Ο εξηλεκτρισμός της Θεσσαλονίκης" του Ιωάννη Σαλαπασίδη, εκδόσεις Καστανιώτη.

(εκπαιδευτικός γυμνασίου Μαγούλας)

• Δωρεά Νοεμβρίου 2002: 6 τίτλοι πολυμέσων (CD-ROM), 3 τίλοι ντοκυματέρ (VHS), National Geographic
  • Δωρεά Φεβρουαρίου 2003: 1 τίτλο DVD-ROM για την Ελευσίνα.
  • Δωρεά Νοεμβρίου 2003: 8 τίτλοι πολυμέσων (CD-ROM)
  • Δωρεά Ιουνίου 2004: 10 τίτλοι DVD-ROM εκπαιδευτικού περιεχομένου.
  • Δωρεά Σεπτεμβρίου 2004: 7 τίτλοι DVD-ROM, 2 τίτλοι CD-ROM & 9 βιντεοκασέτες (VHS) εκπαιδευτικού περιεχομένου.
  • Δωρεά Νοεμβρίου 2005: 2 τίτλοι DVD-ROM & 1 τίτλος CD-ROM εκπαιδευτικού περιεχομένου.
  • Δωρεά Δεκεμβρίου 2005: 37 τεύχη περιοδικού Popular Science Ελληνική Έκδοση, 2002-2005.

ΚΟΡΚΙΝΑ ΑΝΝΑ

(κάτοικος Μαγούλας)

• Δωρεά Ιανουαρίου 2003: 1 τίτλο ντοκυμαντέρ (VHS), National Geographic Video.
  • Δωρεά Ιουνίου 2004: 1 τίτλο ντοκυματνέρ (VCD), Discovery Channel.
  • Δωρεά Σεπτεμβρίου 2004: 1 τίτλο πολυμέσων (CD-ROM) της Οργανωτικής Επιτροπής Ολυμπιακών Αγώνων ΑΘΗΝΑ 2004.
  • Δωρεά Σεπτεμβρίου 2005: 2 τίτλοι έντυπου υλικού.

ΓΙΑΤΡΟΙ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ

• Δωρεά Ιανουαρίου 2003: Παιχνίδια & Πραγματικότητα (εκπαιδευτικός φάκελος με cd-rom πολυμέσων)

ΣΑΡΑΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

(Δικηγόρος)

• Δωρεά Ιανουαρίου 2003: 1 τίτλος έντυπου υλικού (δίτομο έργο, με έπαινο της Ακαδημίας Αθηνών) σε μνήμη του πατέρα του.

Αρχαιολογικό Μουσείο Ελευσίνας

• Δωρεά Φεβρουαρίου 2003: 1 τίτλος εκπαιδευτικού περιεχομένου (βιντεοκασέτα VHS με δύο βιβλία για δάσκαλο και μαθητή) : Αρχαιολογικό Μουσείο Ελευσίνας, Παπαγγελή Πόπη. Η λατρεία της Δήμητρας στην Ελευσίνα. Β' Έκδοση, Ελευσίνα: Αρχαιολογικό Μουσείο, 2002.

ΠΑΝΑΓΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ

(Κάτοικος Μαγούλας)

• Δωρεά Σεπτεμβρίου 2003: 1 τίτλος πολυμέσων (CD-ROM) σε δύο αντίτυπα)

ΚΑΝΕΛΛΙΑ ΠΕΤΡΟΥΛΑ

(Εκπαιδευτικός Γυμνασίου Μαγούλας)

• Δωρεά Ιουνίου 2004: 3 τίτλους DVD-ROM, 15 τίτλους VCD-ROM, 5 τίτλους CD-ROM & 2 τίτλους Audio CD, εκπαιδευτικού περιεχομένου.
  • Δωρεά Σεπτεμβρίου 2004: 4 τίτλους DVD-ROM & 7 τίτλους VCD-ROM εκπαιδευτικού περιεχομένου.
  • Δωρεά Δεκεμβρίου 2005: 8 τίτλους DVD-ROM εκπαιδευτικού περιεχομένου.

ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ HiTech

(Εκδόσεις Δημοσιογραφικού Οργανισμού Λαμπράκη)

• Δωρεά Σεπτεμβρίου 2004: 1 τεύχος του περιοδικού HiTech συμπεριλαμβανομένου και 1 τίτλου DVD-ROM.
  • Δωρεά Νοεμβρίου 2004: 1 τεύχος του περιοδικού HiTech (98/2004) συμπεριλαμβανομένων και 2 τίτλων DVD-ROM.

ΒΛΑΧΟΥ ΣΟΦΙΑ

(Εκπαιδευτικός Γυμνασίου Μαγούλας)

• Δωρεά Οκτωβρίου 2004: 1 τίτλος έντυπου υλικού, εκπαιδευτικού περιεχομένου.

(Εκπαιδευτικός Γυμνασίου Μαγούλας)

• Δωρεά Απριλίου 2005: 2 τίτλοι έντυπου υλικού, λογοτεχνικού περιεχομένου (παιδική-εφηβική λογοτεχνία).

ΛΕΜΟΝΤΖΟΓΛΟΥ ΜΑΝΟΛΗΣ

(Εκπαιδευτικός Γυμνασίου Μαγούλας)

• Δωρεά Νοεμβρίου 2005: 10 επιτραπέζια (διάφανα) σταντ παρουσίασης, για έντυπα μεγέθους Α4 & Α6.
  • Δωρεά Δεκεμβρίου 2005: 3 τίτλους έντυπου υλικού λογοτεχνικού περιεχομένου (παιδικής-εφηβικής λογοτεχνίας).

Δωρεά Μαρτίου 2007:

• Δύο τίτλοι έντυπου υλικού λογοτεχνικού περιεχομένου (παιδική-εφηβική λογοτεχνία)
  • Ένα τεύχος περιοδικού Popular Science (Ελληνική Έκδοση).

Δωρεά Μαρτίου 2007:

• 17 τεύχη Περιοδικού Popular Science (ελληνική έκδοση) ετών 2006-2007.

ΛΕΜΟΝΤΖΟΓΛΟΥ ΜΑΝΟΛΗΣ

Δωρεά Μαρτίου 2007:

• Ένας (1) έντυπος τίτλος λογοτεχνικού περιεχομένου (εφηβική λογοτεχνία).
  • Ένας (1) έγχρωμος εκτυπωτής ψεκασμού Canon Pixma iP4000.

Δ/νση Διοικητικού Τράπεζας Ελλάδας

Δωρεά Μαρτίου 2007:

• Δύο (2) έντυποι τίτλοι (λευκώματα) ελληνικής ζωγραφικής και χαρακτικής, έκδοσης Τράπεζας Ελλάδας

Δωρεά Ιουνίου 2007:

• 3 τεύχη Περιοδικού Popular Science (ελληνική έκδοση) έτους 2007.
  • 5 έντυποι τίτλοι λογοτεχνικού περιεχομένου
  • 5 τίτλοι οπτικοακουστικού υλικού (dvd-video)
  • 2 τίτλοι οπτικοακουστικού υλικού (vcd)

Δωρεά Ιουνίου 2007:

• 2 τίτλοι έντυπου υλικού λογοτεχνικού περιεχομένου (παιδική-εφηβική λογοτεχνία)
  • 1 τίτλος οπτικοακουστικού υλικού (dvd-video).

Δωρεά Σεπτεμβρίου 2007:

• 6 τεύχη Περιοδικού Popular Science (ελληνική έκδοση) έτους 2007.

ΚΑΡΑΒΑΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ

(Εκπαιδευτικός Υπεύθυνη Βιβλιοθήκης 1ου ΓΕ.Λ Ελευσίνας)

Δωρεά Οκτωβρίου 2007:

• 1 έντυπος τίτλος, (γενικών θεμάτων).

ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ HiTech

(Εκδόσεις Δημοσιογραφικού Οργανισμού Λαμπράκη)

• Δωρεά Συνδρομής περιοδικού HiTech 2007: με το περιοδικό εσωκλείονται και τα τελευταία DVD Hi-Definition (Blue-Ray) της σειράς Hi-Def Planet).

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΘΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ